Żarówki LED – co warto wiedzieć przed zakupem

zarowki-led-2

Żarówki LED od wielu już lat cieszą się sporą popularnością. Jednak przed ich zakupem mało kto zastanawia się nad pewnymi aspektami, parametrami związanymi z oświetleniem LED. Dlatego trzeba poznać choćby najbardziej istotne informacje związane z żarówkami LED. Dzięki nim zakup nowego oświetlenia do domu lub biura, będzie w pełni profesjonalny.

Zalety żarówek LED – czyli dlaczego warto z nich korzystać
Na samym początku, koniecznie należy przedstawić liczne zalety związane z użytkowaniem żarówek LED. Mianowicie mówimy tutaj o wysokim poziomie energooszczędności. Zużywają zdecydowanie mniej energii niż innego rodzaju żarówki. Równocześnie żarówka LED np. 10W, będzie działać identycznie jak żarówki tradycyjne o mocy 60W. Bez problemów pracują zarówno na wysokich jak niskim napięciu. Wszyscy, którzy korzystają z żarówek LED, chwalą sobie ich żywotność, która jest dłuższa nawet 100 razy więcej niż tradycyjna żarówka.

Dobór mocy żarówki do potrzeb
Każda żarówka LED posiada określoną moc. Należy zatem bardzo starannie dobrać ją do konkretnych potrzeb. W jednych miejscach, takich jak np. łazienka, sprawdzają się żarówki posiadające dużą ilość tzw. Kelvinów. Jeżeli potrzebne są z kolei ciepłe barwy z oświetlenia, trzeba wybierać żarówki LED z małą ilością Kelvinów.

Mocowanie żarówek LED, czyli jak dobrać gwint?
Żarówki, nie tylko LED, posiadają odpowiednie zakończenie, czyli gwint, który pozwala je bezpiecznie montować. Dla przykładu żarówka gu10 led 10w posiada gwint tzw. bagnetowy. Szukając gwintów tradycyjnych, trzeba sprawdzać żarówki mające oznaczenie np. E27 czy E14.

Gdzie kupować żarówki LED?
Ostatnia kwestia do rozstrzygnięcia to oczywiście miejsce zakupu żarówek LED. Żeby mieć pewność, że żarówka spełni oczekiwania, trzeba korzystać z ofert profesjonalnych i rzetelnych sklepów z oświetleniem. Daje to gwarancję uzyskania dostępu do najlepszego sprzętu. Równocześnie można tam uzyskać w pełni profesjonalne doradztwo, co znacznie ułatwia nabycie tego, czego rzeczywiście się potrzebuje.