Kiedy płacimy za lawetę, kiedy przysługuje za darmo?

autolaweta3
Usterka samochodu, drogowa kolizja, a może po prostu chęć sprowadzenia powypadkowego samochodu do miejsca zamieszkania. We wszystkich tych przypadkach należy skorzystać z pomocy drogowej, zapakować samochód na lawetę i czekać na jego dostarczenie we wskazane miejsce. W niektórych sytuacjach taki transport nie wymaga wydatków, po prostu można to zrobić za darmo. Są jednak sytuacje, że trzeba sięgnąć do kieszeni i tym sposobem zorganizować sobie konkretny transport. Kiedy za darmo, kiedy trzeba płacić?

Rodzaj polisy ubezpieczeniowej jaką się posiada i wynikające z tego korzyści. W przypadku wypadku, kolizji drogowej, kiedy jesteśmy ofiarami, możemy skorzystać z darmowego holowania. Każdy powinien posiadać wykupione OC i na tej podstawie wszystko się odbywa. Wybierając dodatkowe ubezpieczenie typu AC i jego różne wariacje można liczyć na holowanie, autolawetę w przeróżnych sytuacjach. Przede wszystkim transport do warsztatu samochodowe, w zależności od opcji nawet położonego w odległości ponad 100 czy 200 kilometrów. Do tego jeżeli spowodowaliśmy wypadek to możemy liczyć na darmowy transport we wskazane miejsce. Dodatkowe polisy na całe szczęście nie kosztują zbyt wiele, są naprawdę opłacalnym wariantem.

laweta4

Co w sytuacji kiedy trzeba skorzystać z autolawety odpłatnie? Usługi tego typu nie należą do drogich, wystarczy znaleźć odpowiednią firmę transportową i skorzystać z jej oferty. Transport samochodu na autolawecie czy lawecie w obrębie jednego miasta, aglomeracji miejskiej maksymalnie może kosztować jakieś 150 zł. Na dalsze odległości liczy się stawki za każdy kilometr, wahają się one w przedziale 1,7 – 2 zł za każdy kilometr.

http://www.autolawetakrakow.pl/uslugi/pomoc-drogowa-24h-krakow-i-okolice.html